Youtube Twitter Facebook
Lions Club Baner

Od 1 stycznia 2004 r. ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz znowelizowana ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych pozwala każdemu podatnikowi przekazać 1% należnego podatku - zamiast do budżetu państwa - na rzecz organizacji pożytku publicznego.

Zasilając fundusze różnych organizacji pożytku publicznego, można zmniejszać z tego tytułu podatek dochodowy do wysokości kwoty stanowiącej 1% należnego podatku dochodowego. W 2007 roku zmieniły się w istotny sposób zasady korzystania z tej ulgi. Teraz urząd skarbowy przekaże wpłatę organizacji pożytku publicznego o ile w zeznaniu podatkowym wskażemy nazwę organizacji i jej numer KRS.Narodowy Bank Polski nie będzie pobierał prowizji od urzędów skarbowych przy wpłatach dla organizacji pożytku publicznego (tak informacja Biura Prasowego NBP 7 stycznia 2007) - czyli możemy mieć pewność, że cały 1% naszego podatku bez żadnych potrąceń powinien wpłynąć na konto wybranej organizacji.

 

Zapraszamy do wpłat 1% należnego podatku na rzecz LC Kraków – Stare Miasto. Klub jest organizacją pożytku publicznego od 3 czerwca 2004 r.:

Nr rej. KRS – 0000101426

 

 

Projekt Zielona Sala w Zespole Szkół Specjalnych nr 14 w Krakowie

W miesiącach luty i marzec 2017 (do 17 marca 2017) trwa akcja crowdfundingowa mająca na celu zebranie funduszy dla zrealizowania I etapu projektu Zielona Sala w Zespole Szkół Specjalnych nr 14 w Krakowie. Celem projektu jest zbudowanie i wyposażenie Zielonej Sali"- ogrodu, który może służyć jako sala lekcyjna, laboratorium edukacyjne, miejsce spotkań na terenie Szkoły poza jej budynkiem.. W pierwszym etapie ma być przygotowany teren pod nasadzenia roślin, zakupione i ustawione drewniane donice, stoły i ławki.

Jeśli wesprzecie Państwo projekt i zdobędziemy kwotę większą niż zakładana w akcji, dodatkowo zbudujemy altanę i wyposażymy zieloną salę w pomoce naukowe i meble ogrodowe.

Poniżej link do strony wsparcia projektu:

https://wspieram.to/projektzielonasala

 

 

Twój adres IP: 34.228.52.21