Youtube Twitter Facebook
Lions Club Baner

Od 1 stycznia 2004 r. ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz znowelizowana ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych pozwala każdemu podatnikowi przekazać 1% należnego podatku - zamiast do budżetu państwa - na rzecz organizacji pożytku publicznego.

Zasilając fundusze różnych organizacji pożytku publicznego, można zmniejszać z tego tytułu podatek dochodowy do wysokości kwoty stanowiącej 1% należnego podatku dochodowego. W 2007 roku zmieniły się w istotny sposób zasady korzystania z tej ulgi. Teraz urząd skarbowy przekaże wpłatę organizacji pożytku publicznego o ile w zeznaniu podatkowym wskażemy nazwę organizacji i jej numer KRS.Narodowy Bank Polski nie będzie pobierał prowizji od urzędów skarbowych przy wpłatach dla organizacji pożytku publicznego (tak informacja Biura Prasowego NBP 7 stycznia 2007) - czyli możemy mieć pewność, że cały 1% naszego podatku bez żadnych potrąceń powinien wpłynąć na konto wybranej organizacji.

 

Zapraszamy do wpłat 1% należnego podatku na rzecz LC Kraków – Stare Miasto. Klub jest organizacją pożytku publicznego od 3 czerwca 2004 r.:

Nr rej. KRS – 0000101426

 

 

Koncert orkiestry symfonicznej Teatru Narodowego ze Lwowa wraz z niewidomymi piosenkarzami z Ukrainy

 

W dniu 26 czerwca 2014 r. w Teatrze Groteska odbył się koncert orkiestry symfonicznej Teatru Narodowego ze Lwowa wraz z niewidomymi piosenkarzami z Ukrainy. Występy niewidomych wokalistów przeplatały się z instrumentalnymi utworami wykonywanymi przez orkiestrę. 

Informacje o występie zamieszczono również na ukraińskim portalu Galychyna.info http://galychyna.info/2014/07/03/nezryachi-lvivyany-vidchynyly-zhyttya-u-krakovi.html

Koncert zorganizowały krakowskie kluby lionowskie.

 

 

Twój adres IP: 3.219.167.194